Arădencele de Liga a III-a, la ora unor noi amicale

Lunca Teuz Cermei – Millenium Giarmata 1-1

După eşecul la scor de la Lugoj, Cermeiul s-a dres cu o altă reprezentantă a Timişului în eşalonul 3. Giarmata a deschis repede scorul, după care Cermeiul a egalat prin Bulza. Un joc în care Mircea Aslău nu i-a avut la dispoziţie pe Petrache şi V. Brânduşe, şi după care s-a anunţat că tricoul noii-promovate va fi îmbracat în viitoarea stagiune de Diarra, care vine tocmai de la Giarmata. „Cred că am avut 6-7 ocazii clare, ratăm prea mult. În această perioadă e important să intrăm în ritm, să-i integrăm pe cei nou veniți, rezultatele sunt importante când jucăm pe puncte”, a spus Mircea Aslău

Cermei: Fl. Rusu – Suslak, Cotoc, Calvin, Vereș – Coșa, Varga, Nistor, Aldan – Purece – Bulza. Au mai jucat: Sălăjan, Fl. Brîndușe.
...............................

Naţional Sebiş – Crişul Chişineu Criş  3-1

Test perfect ppentru Sebiş în faţa unui adversar care se anunţă favorit la promovare în stagiunea viitoare a Ligii a IV-a. Oaspeţii au deschis scorul după o jumătate deoră de joc, prin Rus. CU două minute înainte de pauză Velici a egalat din penalty. Susan avea să facă 2-1, pentru ca Roman să închidă tabela pe final, nu înainte ca Crişul să aibă 3 şanse de egalare.

Sebiş: Fişteag (46 Cioară) – Rosenblum (46 Ciocan), Stupu (46 Suciu), Basic (46 Cârstoiu), Siminic (85 Lup) – Avramescu (46 Mărmureanu), Mihuţa (46 Fuchs)  – Săulescu (85 Pricop), Clej (46 Roman), Iuga (46 Susan) – Velici (46 M. Ion).

Crişul: Mucha – Ciornei, Pavel, Lung, Selegean (43 Borşa, 68 Modan) – Covaci, Turcuş, Rus, Jichici – Todea (55 Ianc) –Modan (50 A. Mihai).