Victorie importantă pentru UTA în deplasare! FC Voluntari – UTA 0-1

UTA este la un pas de play-off! Partida de pe  „Anghel Iordănescu” s-a încheiat în favoarea UTA-ei, Andrej Fabri aducând victoria arădenilor.

În minutul 77, Căpușă centrează iar Andrej Fabry reia cu o lovitură de cap și trimite mingea în poartă.

Deși prima repriză a duelului FC Voluntari – UTA Arad s-a încheiat cu scorul de 0-0, arădenii au obținut victoria în cele din urmă.

În minutul 7, o lovitură a lui Morar a lovit bara! Vlad Morar șutează de la marginea careului, dar mingea lovește bara stângă.

FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho (cpt.), Turda, Matricardi, Boboc – Cascini, Crepulja – Dumiter, Răduț, R. Popescu – Nemec
Rezerve: Vâlceanu – D. Florea, Cocian, Paz, Carnat, D. Andrei, Ciobanu, Rața, Droppa, Voican, Armaș, Aliji
Antrenor: Nicolae Dică

UTA Arad: Fl. Iacob (cpt.) – Căpușă, Benga, Stolnik, D. Rodrigues – Morar, Machado, Cr. Mihai – Micovschi, Luckassen, Omondi
Rezerve: Kucher – Freitas, Fabry, Stahl, R. Pop, Iurasciuc, Vulturar, Trif, Ariel Lopez, Tudorie, A. David
Antrenor: Mircea Rednic

• Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)
  • Arbitru: Horațiu Feșnic / Asistenți: Alexandru Vodă, Doru Lucaciu