UTA 2008 2 încheie anul 2019  cu un meci în familie

Ca de obicei, la finalul fiecărui an calendaristic, Abdoulaye Diarra și-a convocat lotul de jucători la terenurile Bendea, unde vineri, 13 decembrie, a organizat un meci în ”familie”. Adică , echipele alcătuite aveau în loturile lor și părinți, dar aceștia nu aveau voie să marcheze.

Echipele care reușeau să câștige reprizele de câte 10 minute fiecare, rămâneau în teren. Nici o partidă nu s-a încheiat cu o victorie mai mare de 1-0, iar meciurile terminate la egalitate ( 0-0 sau 1-1) au continuat cu departajarea la loviturile de la 7 m.

Sâmbătă , 14 decembrie, Diarra  împreună cu părinții jucătorilor s-au întrecut la o partidă de bowling , la sala specială de la Atrium Mall. Aici nu au mai fost lovituri de departajare, fiecare participant înfruptându-se cu bunătăți ( dulciuri, preparate culinare, sucuri, cafea) indiferent de câte popicie a doborât.