UTA 0-0 cu Viitorul; seria neagră s-a terminat

Comentează 1

UTA  încheie seria neagră de înfrângeri după remiza de astăzi pe teren propriu cu Viitorul. Fomaţia arădeana reuşeşte să obţină un punct în urma confruntării cu Viitorul, după ce în ultimele patru partide de dinaintea pauzei competiţionale aceasta a suferit patru înfrângeri. Jocul a fost clar dominat de UTA care a avut mai multe ocazii clare la poarta adversarilor, dar care din păcate nu s-au concretizat. Jucătorii formaţiei arădene nu au reuşit să înscrie nici după ce Viitorul a rămas în zece oameni în urma eliminării lui Ghiţă în minutul 83. Prestaţia echipei a fost una bună, iar acest punct este binevenit ţinând cont de faptul că Viitorul este una dintre cele mai bune echipe din clasamentul Ligii 1 şi mai cu seamă ţinând cont de ultimele rezultate ale UTA-ei din cele patru partide precedente. Următorul meci al UTA-ei va avea loc în data de 19 ianuarie, în deplasare, împotriva celor de la Voluntari. Ultima întâlnire dintre cele două echipe s-a terminat 0-0  pe Stadionul Francisc Neuman. În momentul de faţă, UTA este pe locul 11 în clasament în timp ce Voluntariul se află pe 13.