Un ultim amical la discreţie: UTA - Pancevo 3-0

UTA a încheiat perioada de pregătire cu un succes concludent. Azi alb-roşii au învins gruparea sârbă din Pancevo cu 3-0. Munteanu şi Curtuiuş au irosit primeşe şanse pentru UTA, pentru ca în minutul 18 Copil să deschidă scorul din penalty. În ultimele secunde ale primei reprize Muntean a pasat în careu la Curtuiuș care a prelungit la colțul lung la Strătilă care a marcat pentru 2-0. La 4 minute de la reluare Copil l-a lansat în adâncime pe Muntean care a intrat în careu și a trimis de la 13 metri cu exteriorul pe lângă portar, 3-0. Până la final Adili şi Tănase şi-au trecut numele pe lista celor care au ratat. Victorie clară a UTA-ei, într-o zi în care s-au confirmat negocierile cu fostul jucptor al Astrei, Bukari.

UTA: Miron (Mara) – David (Polgar), Manea (Copaci), Gligor (Adili), Burlă (Filaret) – Strătilă (Costin), Chindriș (Tarcea), Jorza (Tănase), Muntean (Vlad) – Copil (Vâlceanu), Curtuiuș (Stahl).