Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

UAV: Concursul Caius Iacob și-a desemnat câștigătorii

UAV: Concursul Caius Iacob și-a desemnat câștigătorii
Comentează 0

Concursul internațional de matematică și informatică “Caius Iacob”, organizat de Facultatea de Științe Exacte din cadrul Universității “Aurel Vlaicu” din Arad, este în  2019 la cea de a XI-a ediție.

În prezența d-nei rector prof. univ. dr. Ramona Lile, a profesorilor invitați de la Universitatea Kodolányi János din Ungaria și a cadrelor didactice organizatoare, marți, 21 mai,  au fost premiați cei mai buni dintre cei aproape 240 de elevi participanti. Pemiile s-au acordat cu ajutorul firmelor BB Computer si Ranking Coach, precum si cu sprijinul Universității “Aurel Vlaicu” din Arad.

Diplome au primit și profesorii coordonatori precum și cei care au propus subiecte pentru oricare dintre cele patru sectiuni ale concursului: Raționament matematic, Tehnica matematică, Programare și Tehnologia informației.

LISTA PREMIANȚILOR LA MATEMATICĂ

PE SECȚIUNI

 

TEHNICĂ MATEMATICĂ - CLASA A XI-A

 

Premiul I

Todea Andreea  - Liceul Teoretic „Aurel Lazăr” Oradea

Premiul II

Bujor Cristian – Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad

Gal Patricia-Nicole – Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad

Mărcuțiu Constantin Claudiu – Colegiul „Mihai Viteazul” Ineu

Vârtaci Naomi – Liceul Teologic Baptist „Alexa Popovici” Arad

Premiul III

Gabrian Andreea - Liceul Teoretic „Aurel Lazăr” Oradea

Sabău Dan Ioan - Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad

MENȚIUNE

Bogadi Szilvia – Colegiul Național „Preparandia - Dimitrie Țichindeal” Arad

Buboi Oana-Andreea - Colegiul Național „Elena Ghiba Birta” Arad

Marti Georgiana – Liceul Teoretic „Traian Vuia” Făget

Mercea Diana – Colegiul Național „Preparandia - Dimitrie Țichindeal” Arad

Moscal Claudiu - Adrian – Liceul Teoretic „Gheorghe Lazăr” Pecica

Mureșan Lorena Denisa Iulia – Colegiul „Mihai Viteazul” Ineu

Popa Ioji – Colegiul Național „Elena Ghiba Birta” Arad

TEHNICĂ MATEMATICĂ - CLASA A XII-A

 

Premiul I

Popa Aaron Ștefan – Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad

Premiul II

Novak Edina – Liceul Teoretic Pâncota

Premiul III

Augustin Nathan – Colegiul Național „Preparandia - Dimitrie Țichindeal” Arad

Crișan Gabriel Ioan Călin – Liceul Teoretic Sebiș

Oprea Denisa Mihaela – Liceul Teoretic Sebiș

MENȚIUNE

Câta Alexandra – Liceul Teoretic Sebiș

Cotulbea Adrian – Colegiul Național „Elena Ghiba Birta” Arad

Gavra Andrei – Liceul Teologic Baptist „Alexa Popovici” Arad

Haiduc Alis Maria – Colegiul Național „Preparandia - Dimitrie Țichindeal” Arad

Mariș Oana Mălina – Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad

Micuțiu - Găleanu Paula Ionela – Colegiul Economic Arad

Orgovan Robert – Liceul Național de Informatică Arad

Schmidt Leon - Liceul Teoretic "Adam Müller Guttenbrunn" Arad

Spîn Carina – Colegiul Național „Preparandia - Dimitrie Țichindeal” Arad

Șandru Amalia – Colegiul Economic Arad

Tîlmaciu Constantin Mădălin – Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad

RAȚIONAMENT MATEMATIC - CLASA A XII-A

 

Premiul I

Bociat Daniel-Tiberiu  - Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Timișoara

Premiul II

Măcinic Victor-Mihai – Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad

Dolca Simina Lavinia – Colegiul Național „Vasile Goldiș” Arad

Premiul III

Roman Ermin - Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad

MENȚIUNE

Gorgan Andrei-Victor – Colegiul Național „Vasile Goldiș” Arad

 

Secţiunea - PROGRAMARE

 

Premiul I

  • Colegiul Național ,,Emanuil Gojdu" Oradea, membrii echipei: Incze Victor, Jurcuț Paul Bogdan, Sabău Florin Vlad, Silaghi Horea Mihai, prof. coordonatori Niță Maria și Niță Adrian
  • Liceul Teoretic "Grigore Moisil" Timișoara, membrii echipei: Pretorian Răzvan, Drăgănescu Ioana Lisandra, Bociat Daniel-Tiberiu, Pescaru Andrei, prof. coordonator Carnat Cristiana

Premiul II

  • Liceul Teoretic "Mihai Veliciu" Chișineu Criș, membrii echipei: Malița Marius, Dudaș Octavian, Sârbu Ioan, Hevesi Robert, Done Ștefan, prof. coordonator Preda Octavian
  • Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad, membrii echipei: Mădărășan Dragoș Andrei, Hermenean Tudor, Tîlmaciu Constantin-Mădălin, Herja Victor Raul, Jurj Alexandru, prof. coordonator Cameniță Daniela

Premiul III

  • Liceul Naţional de Informatică Arad, membrii echipei: Dig Patrick Alexandru, Ionescu Alin Ioan Robert, Trif Paul Deian, Matiuț Cristian, Bulzan Alexandru, prof. coordonator Sălăjan Romana
  • Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad, membrii echipei: Back Andrei-Gheorghe, Dămăcuș Alexandru, Velin Mihnea, Sîrbu Radu-Mihai, Șipos Raoul-Sebastian, prof. coordonator Cameniță Daniela

Premiul Juriului

  • Colegiul Naţional "Vasile Goldiş" Arad, membrii echipei: Ispravnic Mălina Raluca, Stana Andrei, Gânju Alexandru, prof. coordonator Bodea Carla

 

Mențiune 1

  • Liceul Naţional de Informatică Arad, membrii echipei: Vlășan Robert, Toth Samuel, Pele Emanuel, Feduș Robert, Selejan Laurențiu, prof. coordonatori Sălăjan Romana și Todor Maria

Mențiune 2

  • Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad, membrii echipei: Bucur Mihai-Alexandru, Lazăr Andrei, Șușca Bogdan-Gabriel, Brița Cătălin-Emanuel, prof. coordonator Cameniță Daniela

Mențiune 3

  • Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad, membrii echipei: Bogoșel Adrian-Ovidiu, Baleț Ioana-Alexandra, Mocanu Alexandru-Gabriel, Rusu Radu-Alexandru, Timar Adrian-Manuel, prof. coordonator Cameniță Daniela

Mențiune 4

Colegiul Național "Vasile Goldiș" Arad, membrii echipei: Drebitca Răzvan-Ghițișor, Dolca Alexandra Emilia, Borcea Alin-Emanuel, prof. coordonator Hanțiu

 

Secţiunea - TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI

 

 

Lista elevilor premianți

 

Nume participant

Școala

Premiu

Prof. coord/ Echipa

Bula Giulia

Liceul Teoretic "Mihai Veliciu" Chișineu Criș

Premiul I

prof. Preda Octavian

 

Echipa BLUE TEAM

Ardelean Teodora

Ardelean Diana

Moț Ana

Veliciu Bogdan

Rus Priscilla

Liceul Naţional de Informatică Arad

Premiul II

prof. Sălăjan Romana

prof. Rus Liana

Echipa Ln(i)

Baltag Narcis Andrei

Balint Cosmin

Farcaș Alexandru

Stana Bogdan

Goman Daniela-Nicoleta

Colegiul Național "Moise Nicoară" Arad

Premiul III

prof. Gal Carmen

Gal Patricia-Nicole

Silaschi Iasmina-Oana

Sirb Bogdan Lucian

Liceul Teoretic "Mihai Veliciu" Chișineu Criș

Mențiune

prof. Preda Octavian

 

Corlea Alexandru Iulian

Gasper Andrei

 

 

 

 

 

 

Galerie foto (105)


Scrie un comentariu

trimite

Inchide