Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Târgul Arpicultura – 14–15 februarie 2026 la EXPO Arad

Târgul Arpicultura – 14–15 februarie 2026 la EXPO Arad
Comentează

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Arad a organizat Târgul Arpicultura, eveniment dedicat apicultorilor, producătorilor și publicului larg, care a avut loc în perioada 14–15 februarie 2026, la EXPO Arad, în pavilionul B și in zona exterioară.

Evenimentul a reunit peste 40 de expozanți din domeniul apicol, oferind vizitatorilor o gamă variată de produse și echipamente:

Produse expuse:

  • echipamente apicole moderne
  • tâmplărie pentru stupi
  • ceară și materiale auxiliare
  • produse apicole autentice
  • dulciuri de casă și preparate tradiționale

Târgul Arpicultura reprezintă o oportunitate atât pentru profesioniștii din domeniu, cât și pentru publicul interesat de produse naturale și de universul fascinant al albinelor. Vizitatorii au putut descoperi noutăți, au putut achiziționa produse direct de la producători și au putut interacționa cu specialiști din întreaga țară.

CCIA Arad a invitat comunitatea locală și pasionații de apicultură să participe la acest eveniment dedicat unei industrii esențiale pentru agricultură și mediu.

 

https://www.facebook.com/arpicultura/

 

 

 

Galerie foto (41)

Articole asemanatoare