Șoc în Noua Zeelandă! Un copil de 2 ani, ascuns într-o valiză, în cala unui autobuz. O femeie a fost arestată
Descoperire șocantă în Noua Zeelandă: o fetiță de 2 ani a fost găsită într-o valiză din cala unui autobuz. Femeia care deținea bagajul a fost arestată de poliție.

Cel care a observat că ceva nu este în regulă cu bagajul femeii este chiar șoferul autobuzului. Acesta a sesizat în timpul unei opriri că geanta se mișca, după ce un pasager a cerut acces la compartimentul pentru bagaje, potrivit BBC.
Autoritățile au fost imediat alertate.
„Șoferul a devenit îngrijorat când a observat că geanta se mișca. Când acesta a deschis valiza, au descoperit fetița de doi ani”, a declarat poliția din Noua Zeelandă într-un comunicat.
Copila părea să nu aibă leziuni fizice, dar avea o temperatură a corpului mare când a fost găsită, a transmis inspectorul Simon Harrison, care a anchetat cazul. Ea a fos dusă la spital.
Femeia de 27 de ani, în al cărui bagaj a fost găsită fetița, a fost arestată sub acuzația de maltratare sau neglijare a unui copil. Ea urmează să fie prezentată luni în fața instanței.
Autoritățile nu au precizat care este relația dintre femeie și copil.
Sursa: realitatea.net