Remiză înainte de cantonament: UTA - Gloria Lunca Teuz Cermei 2-2

UTA a scos doar o remiză în primul amical al iernii. Cu Gloria Lunca Teuz Cermei, alb-roşii au avut 2-0 după reuşitele lui Burlă în prima repriză şi Petre. Au urmat însă 5 minute perfecte pentru divzionara a treia a Aradului. Varga a făcut 2-1, după o lovitură liberă bine bătută de Suslak, după care jucătorul amintit şi-a calibrat şutul egalând. Mai amintim şi de un penalty ratat de Petre, iar UTA pleacă mâine în cantonamentul din Spania.

UTA: Miron (30 Barna) – David, Manea, Wild, Burlă – Costin, Polgar, Jorza, Andor – Curtuiuș, Nedelcu.

UTA (repriza a doua): Barna (60 Mara) – Munteanu, Celea, Copaci, Filaret – Strătilă, Tarcea, Chindriș, Vlad – Stahl (70 Covaci), Petre

Cermei: Rusu – Vereș, Petrache, Cotoc, Suslak – Coșa (46 Varga), Șiclovan (85 Morar), Nistor (60 Ianc), Aldan (46 Sulea) – Diarra (55 Mohammed) – Bulza (58 V. Brândușe).