Premianţi în deplasare, repetenţi acasă: UVVG ProVolei Arad - CSU Braşov 1-3

Pur şi simplu seniorii de la UVVG ProVolei nu se simt bine pe propriul teren.

Cel mai recent exemplu a fost dat azi, când elevii lui Marius Mascovits au cedat neaşteptat, acasă, cu o echipă pe care o învinseseră în tur, pe terenul ei. Deşi au câştigat primul set, arădenii au cedat la scor seturile 2 şi 3, pentru ca în setul 4 să revină de la 19-24, să egaleze, dar să piardă în final. A fost: UVVG ProVolei Arad - CSU Braşov 1-3 (18, -13, -16, -24)

"Un meci dintr-acelea în care nu îţi iese nimic. Mai mult, adversarii au avut şi minigi norocoase, iar una peste alta am pierdut un joc care altfel nu puteam să-l pierdem" spune preşedintele clubului Radu Sabău. UVVG ProVolei a jucat în formula: Both, Katona, Flonta, Gligor, Matica, Tocoian şi Toader. Mâine juniorii clubului au meci în CN, la Timişoara, în timp ce seniorii joacă săptămâna viitoare în A2 Vest la Câmpia Turzii.