Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Plimbare fără permis și cu „aromă de weekend”: tânăr din Mărăuș prins la volan cu alcool în el și mult curaj

Mărăușul a fost scena unei combinații autohton-romantice între „Fast & Furious” și „Las Fierbinți”, după ce polițiștii Secției 6 Rurală Beliu au oprit un tânăr de 23 de ani care se plimba nestingherit cu mașina, deși nu deținea permis de conducere pentru nicio categorie. 

Plimbare fără permis și cu „aromă de weekend”: tânăr din Mărăuș prins la volan cu alcool în el și mult curaj
Comentează

Incidentul s-a petrecut sâmbătă, în jurul orei 16:10, când bărbatul a fost surprins la volan în Mărăuș, probabil în drum spre o destinație misterioasă sau doar spre magazinul de la colț. La testarea cu aparatul alcooltest, acesta a indicat o îmbibație alcoolică de 0,19 mg/l alcool pur în aerul expirat, adică destul cât să nu fie treaz.
 Polițiștii nu s-au lăsat impresionați de explicațiile primite și au deschis un dosar penal, continuând cercetările pentru a documenta întreaga activitate infracțională.
Autoturismul a fost oprit, iar șoferul – care nu e, de fapt, șofer – a fost invitat să reflecteze la alegerile sale într-un cadru mai sobru. Se pare că în Mărăuș, permisul de conducere e opțional pentru unii, dar norocul nu e nelimitat.

Fotografia are rol ilustrativ și a fost generată de Copilot

Articole asemanatoare


Scrie un comentariu

trimite