Meciul de rugby Universitatea A Vlaicu Arad-Gloria Buzău a fost oficiat de un arbitru galez

Joe Crawford  se numeșe arbitrul de centru din partida desfășurată sâmbătă dimineața pe stadionul din Sînicolau Mic. Presatația acestuia a  fost o lecție de arbitraj, ceea ce demonstrează  că în Țara Galilor, rugby-ul este unul dintre  sporturile cele mai îndrăgite. L-au ajutat și cele două echipe prin jocul sportiv și fair-play-ul etalat. Deși se află la subsolul clasamentului , băieții antrenați de Marian Grindei au reușit 3 eseuri prin Szucs, Postolachi și Marinca și o transformare prin Craiu, dar din păcate acestea au venit în repriza a doua , repriză în care au luptat de la egal la egal cu buzoienii. În prima parte , arădenii au trecut rar de mijlocul terenului , permițându-le oaspeților să -și asigure un avantaj clar pe tabela de marcaj. Rezultatul final a fost 17-36, însă , repetăm, jocul prestat de arădeni a fost mult mai plăcut decât alte multe văzute pe  acest teren.