Liniştea aduce cu sine şi rezultate: ASU Poli Timişoara - Şoimii Pâncota 1-2

La Pâncota se simte "zodia" favorabilă în care a intrat echipa. Lucrurile se liniştesc în Podgorie, şi asta se vede în amicale.

Ieri, trupa lui Ionuţ Popa s-a impus la Timişoara, cu ASU Poli. După 14 minute de la start Issa a pus capul la centrarea lui Fuchs, iar Leucuța a marcat spectaculos, din voleu, de la 20 de metri. Gâlcă, Leucuţa sau Dragalina au semnat ocaziile de dinaintea lui 2-0. Care a venit în minutul 69, când Fuchs a recuperat un balon, l-a angajat în adâncime pe Ion, acesta a culcat doi adversari, a pasat inteligent pentru Dragalina, care a tras puternic la colțul lung. Gazdele au închis tabela în minutul 83, dar victoria a fost a Pâncotei.

„Indiferent de câte neajunsuri au fost, băieții s-au pregătit mereu la capacitate maximă. Una peste alta, a fost un antrenament foarte reușit pentru noi, împotriva unei echipe bunicele”, a spus Ionuț Popa.

Pîncota: Cioară (60 Pașcalău) – Dan, Pascariu, Dubeștean, Siminic (72 Issa) – Fuchs, Suciu (46 pavel) – Mandache (46 Gîlcă), Issa (46 Dragalina), Leucuța – Alin Mihai (46 M. Ion).