Judoka ai CSM Arad s-au făcut remarcaţi la Tg. Mureş

Reprezentanţi ai secţiei de judo a CSM Arad au participat la puternicul turneu internaţional „Mureşul Cis Gaz”, de la Târgu Mureş, la startul căruia s-au aliniat 850 de sportivi din opt ţări. Andrei Barta a ocupat locul 1 la categoria 28 de kilograme, Rareş Roşca s-a clasat pe 2 la aceeaşi categorie, Melina Roşca a ocupat locul 3 la 22 de kilograme, Tudor Barta a ocupat tot locul 3 la 30 de kilograme, iar Andrei Budugan, la 38 de kilograme şi Michael Cope Morodan, la 46 de kilograme, s-au  pe locul 5. Sportivii sunt pregătiţi de antrenorii Gabriela Botaş şi Ionel Lazăr.

Dintre elevii antrenorului Lazăr Loghin, au urcate pe podium: Daniel Mercea, locul 1 la 34 de kilograme, Casian Suican, locul 2 la 36 de kilograme, Ionuţ Pohaci, locul 3 la +55 de kilograme, Vlad Pop, locul 3 la 50 de kilograme, Flavius Pop, locul 3 la 55 de kilograme şi Andrada Voica, locul 3 la 52 de kilograme.