Gol şi pasă de gol pentru Miculescu într-un amical jucat de România U21

Naţionala U21 a României ar fi trebui să joace, vineri, o partidă amicală în compania echipei similare a Angliei. Meciul s-a anulat însă, din cauza a două cazuri de COVID-19 apărute în rândul membrilor delegaţiei engleze. Astfel, selecţionata de tineret a jucat un amical cu FC Buzău, meci în care utistul David Micurescu a dat un gol şi o pasă de gol.

„În drumul spre Euro 2023, România U21 a susținut un meci de pregătire în compania echipei FC Buzău, scor 2-1. David Miculescu a marcat golul egalizator în minutul 38, iar în minutul 62 a dat o pasă excelentă, peste apărarea buzoiană, pentru golul victoriei”, informează reprezentanţii clubului UTA.

Următorul meci pe care îl vor juca tricolorii mici, care se pregătesc pentru Euro 2023, unde România este calificată în calitate de ţară organizatoare, va fi marţi, de la ora 21, când vor întâlni Georgia. Partida se va desfăşura la Voluntari şi va fi transmisă în direct de TVR 1 și Radio România Actualități.

Sursa foto: Facebook UTA Arad