Eveniment de excepţie. Karateka din 8 ţări au onorat a 25-a ediţie a "Cupei Banzai"

Eveniment de excepţie. Karateka din 8 ţări au onorat a 25-a ediţie a

"Cupa Banzai" la karate e un reper în sportul arădean. O competiţie de tradiţie, organizată de clubul condus de sensei Dan Duma, şi care în acest an a sărbătorit a 25-a ediţie. Una cu sportivi din 8 ţări: Anglia, Irlanda, Belgia, Italia, Serbia, Ungaria, Republica SRPSKA (BIH) şi România, însumând un număr de aproximativ 400 de sportivi din 37 de cluburi si asociatii. A fost prezent şi bordul de conducere mondial, european al Federatiei W.U.K.F. De asemenea a fost implementat pentru prima data în Europa noul regulament de desfăşurare al competiţiilor WUKF.

La finalul competiţiei, desfăşurate în Polivalentă, clasamentul general pe cluburi a fost:
1. C.S. BANZAI KARATE CLUB ARAD
2. C.S. POLITEHNICA CLUJ NAPOCA
3. C.S. EMPI KARATE CLUB BRAD

"Felicitări tuturor sportivilor, instructorilor pentru rezultate, mulţumiri tuturor părinţilor care s-au implicat în buna organizare a competiţiei şi mulţumiri colaboratorilor şi sponsorilor. Mult succes în continuare sportivilor noştri care în acest an sunt implicaţi in competitii de mare valoare!", spun organizatorii.