CSM Arad şi-a respectat statutul de gazdă al CN de aer comprimat. Sportivii clubului au cucerit 12 medalii!

Etapa finală a Campionatului Național de aer comprimat de la Arad, competiție desfăşurată la poligonul „Sorin Babii” din Arad, a continuat cu probele seniorilor.

Casian Codrean și Daria Haristiade, reprezentanţii CSM Arad, s-au regăsit pe podium la individual, primul cu titlu naţional, iar cea de-a doua medaliată cu argint. Echipa CSM-ului, formată din Casian Codrean, Cristian Mărcoșan și Ion Joldea, s-a ales cu argintul, iar la feminin, în formula Daria Haristiade, Iulia Bagi și Andrada Gheocel, s-a clasat pe locul 4. În fine, tandemul Codrean-Haristiade a cucerit argintul național la dublu mixt, probă olimpică. Cei doi sportivi care urmează să participe și la Europenele de la Gyor. C

CSM Arad a încheiat finalele din propriul poligon cu nu mai puțin de 12 medalii, opt la juniori și alte patru la seniori. Sportivii arădeni sunt pregătiţi de Gheorghe Pop, Monica Toth și Mircea Budurișan.