C4: Sebiş, Lipova şi Cermei au încărcat în amicale

Reprezentantele Aradului în eşalonu trei sunt în plină pregătire de iarnă. Au avut timp şi pentru cîte un joc amical.

Amical fără istoric, în care diferenţa de eşalon şi-a spus cuvântul. Prim-divizionara de pe Bega s-a impus după reuşitele lui Bîrnoi, Drăghici, Zaluschi şi Popovici. Cu menţiunea că şi Sebişul a avut câteva şanse mari de tot ratate însă de Eniu, Vereş, sau Susan. Următorul amical al sebișenilor se va disputa miercuri, la Ineu

Sebiș: I. Poiană (46 Dagău) – Poștoarcă (76 Deliman), Basic (55 Pîslaru), Dumitrache, Siminic (76 Moise) – Sz. Vereș (83 Rugină), Pintea (46 Ruță) – Săulescu (87 Covaci), Petculescu (55 Susan), Tătulea (62. Cl. Vereș) – Enciu (55 Ionică).
.............................................

Gloria Lunca Teuz Cermei – UTA Under 17 4-0

Bun antrenament pentru ambele combatante, gazdele folosind două echipe distincte, în timp ce alb-roşii au testat jucători, în condiţiile în care o parte din componenţii lotului sunt în cantonament la Moneasa. Până la pauză T. Bodri şi Sulea au făcut 2-0. Apoi Bulza şi F. Brânduşe au stabilit scorul final, plus un penalty ratat de Nistor.

Gloria LT Cermei (prima repriza ): Mureșan – Rogojan, Ianc, Gligor, Aldan – Copil, T. Bodri, Varga, Al. Sabău (Morar) – Mihuța, Sulea

Gloria LT Cermei (Repriza a doua): Păscălău – Bondor (Bubuș), Cotoc, Nistor, Suslak – L. Bodri, Berar, Onețiu, Vasile – V. Brândușe, Bulza (V. Brândușe)
..............................................

UTA U19 – Șoimii Lipova 2-2

La câteva zile de la reunire cele 2 grupări s-au duelat într-un amical interesant. Buleică a deschis scorul pentru UTA, după care Nagy a majorat diferenţa. După pauză Trabalka i Vasnic din penalty au stabilit scorul final.

Lipova (prima repriză): Iliescu – Iova, Calvin, Pașcu, Goșa – Duță, Jichici, C. Poiană, Denis Rusu  – Himcinschi, Trabalka

Lipova (repriza a doua): Bujor – Țurai, Pașcu, Lupșe, Stoin – Mandache, Eric Tiponuț, S. Popa, Kocsis – Trabalka, Vasinc. A mai jucat: A. Popa