C4: Pas fals: Pandurii II Târgu Jiu – Național Sebiș 1-1

C4: Pas fals:  Pandurii II Târgu Jiu – Național Sebiș 1-1

Deşi era favorit cert în duelul cu satelitul Pandurilor, Naţionalul a pierdut un tempo serios în drumul spre promovare, drum ce pare tot mai greu de străbătut pentru trupa lui Călin Cojocaru. Săulescu şi Basic au semnat ocaziile  Sebişului în prima repriză, interval în care şi portarul oaspeţilor, Munteanu a avut ceva de lucru. În parte a doua Bârsănel a fost responsabil cu ratările pentru bancari. Cu 3 minute înainte de final Dodoi deschidea scorul din penalty, 1-0 pentru gazde. O bucurile ce a duart doar 2 minute, pentru că Săulescu este faultat în careu, şi este dictat penalty pentru Sebiş. Fază după care, datorită protestelor 3 jucători ai gazdelor sunt eliminaţi! Execută acelaşi Săulescu pentru 1-1, şi Pandurii mai pierd un jucător trimis la cabine. Finalul însă nu mai aduce nimic nou, iar Naţional are cu 2 puncte normale în minus în clasament.

Național Sebiș: Munteanu – Rosenblum, Basic, Bârsănel, Stupu – Suciu (Cocină), Avramescu (Pirtea) – Săulescu, Mihuța (Fuchs), Iuga – Susan (Tulcan).