A doua victorie , din tot atâtea disputate pe teren propriu, a echipei arădene CS Universitatea Arad

CS Universitatea Arad- RC Gura Humorului 19-15

Partida s-a desfășurat în această dimineață de la ora 10 pe terenul din Sînicolau Mic, elevii antrenorului Grindei conducând la pauză cu 12-3 ,datorită unui început bun de meci. Pe fazele de atac, arădenii au jucat bine și în repriza a doua, însă neatențiile din apărare era să-i coste, adversarii reușind în repriza a doua să înscrie 12 puncte , în timp ce Universitatea Arad , doar 7.

Autorii eseurilor echipei arădene au fost : M.Pintea, Daniel Stoica și Florina Marica, iar George Szucs a reușit două transformări.
Duminica viitoare , Universitatea Arad va juca tot pe teren propriu contra echipei Suceava Bucovina