UTA pierde pe teren propriu, în fața echipei Hermannstadt. Scor final UTA-Hermannstadt 1-3 (FOTO)

Din nefericire, UTA a marcat doar un amărât de gol în minutul 63 după ce a fost condusă cu 3 la 0 de echipa din Sibiu. Golul UTA-ei a fost marcat de Micovschi.

Comentează 1

UTA pierde azi, la Arad, în urma unui hat-trick a lui Daniel Paraschiv. El a marcat în minutele 20, 46 și 49.

Partida s-a desfășurat în etapa a 4-a din play-out-ul Superligii.

Arădenii aveau, înaintea acestui meci, patru victorii consecutive acasă și zece meciuri fără înfrângere.

UTA a rămas cu suspendarea de patru etape a terenului de joc după incidentele din meciul de la București cu Dinamo și  au avut din nou parte de susținerea copiilor în tribune.

Echipele:

UTA: Kucher – T. Căpușă, Benga, Conte, Trif – Vulturar, Joao Pedro, Fabry – Micovschi, Luckassen, Omondi
Rezerve: Fl. Iacob – Stolnik, Diogo Rodrigues, De Freitas, A. David, Rareș Pop, D. Iurasciuc, Vl. Morar, Al. Tudorie, Ariel Lopez, Ezekiel
Antrenor: Mircea Rednic

Hermannstadt: Căbuz – Butean, V. Găman, Bejan, Opruț – Balaure, Mino Sota, Murgia, I. Stoica – G. Iancu, Paraschiv
Rezerve: Muțiu – Pop, Medina, I. Stoica, A. Oroian, Cr. Neguț, Biceanu, K. Ciubotaru, NGoma, D. Iancu, R. Fonseca, A. Jipa, Fonseca
Absent: Antoche (accidentat)
Antrenor: Marius Măldărășanu

Arbitru: Dumitrache Bogdan (Bucureşti). A1: Necula Mihaita (Bucureşti), A2: Vatamanu Cosmin (Bucureşti)
Arbitru VAR: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca). Arbitru AVAR: Trandafir Cristina Mariana (Bucureşti)