UTA obține victoria la Mioveni și are prima șansă pentru a juca barajul; CS Mioveni - UTA Arad 0-2

Trei puncte foarte importante pentru UTA , pbținute astăzi, la Mioveni, pentru evitarea retrogradării directe.

UTA a obținut o victorie capitală în lupta pentru evitarea retrogradării. Azi, în partida cu CS Mioveni, UTA s-a impus categoric cu scorul 2-0, goluri marcate de Hoxhallari și Postolachi.

Hoxhallari a deschis scorul în minutul 62 cu o lovitură de cap după greșeala portarului gazdelor.

Virgil Postolachi apoi înscrie cu un șut la colțul lung, în minutul 90 +2. Reușita a fost validată de VAR în câteva minute.

Deși în prima repriză UTA a jocat modest, în a doua nu a avut nicio problemă să se impună în fața gazdelor.