UTA încheie fără victorie turneul din „Cizmă”

UTA a rămas fără victorie în miniturneul italian. Ieri alb-roşii au jucat într-un triunghiular, debutând cu gruparea greacă Panteolikos.

Grecii au deschis scorul după 12 minute, majorând scorul în minutul 22. După alte 6 minute era deja 3-0 pentru eleni. Pentru UTA a punctat Chindriş din penalty, după un fault asupra lui Strătilă. În partea secundă alb-roşii au fost mai periculoşi, dar Copil sau Curtuiuş nu l-au putut învinge pe portarul elen, rezultatul rămândând cel stabilit în prima repriză, 3-1 pentru Panteolikos.

UTA: Miron – Covaci, Manea, Gligor, Burlă – Strătilă, Chindriș, Jorza, Andor (Copil) – Man (Curtuiuş), Rus.

.................................

A urmat partida a doua a „Bătrânei Doamne”, contra italienilor de Serie D de la Jesina. Meci în care arădenii au avut trei bare, prin Curtuiuș (2), respectiv Costin, şi încă alte cîteva şanse, rămase fără rezultat. Scor final 0-0, cu Dumitru Copil primind un trofeu din partea gazdelor.

UTA: Mara – Costin, Iuga, Filaret, Copaci – Man (Sthal), Tănase, Copil, Drăghiceanu – Petre, Curtuiuș.

Sursa foto: uta-arad.ro