Trei puncte care cântăresc greu: ACS Poli II Timişoara - Naţional Sebiş 0-1

După o perioadă nefastă Naţional Sebiş dă semne de revenire. A fost mai întâi succesul spectaculos de săptămâna trecută, cu Galda de Jos. Acum au fost aduse 3 puncte de afară de trupa lui Călin Cojocaru, pe terenul celor de la ACS Poli II Timişoara. Portarul Sebişului, Fişteag, a fost providenial în primele 20 de minute de joc. După care, rând pe rând, Stupu, Ion, Suciu şi Rosenblum au ratat şanse bune pentru bancari. Roman a precedat deschiderea scorului cu o ocazie imensă. Iar finalul primelor 45 de minute l-a găsit pe Basic în 5 metri, lovind cu capul mingea venită după un corner, 0-1! După pauză acelaşi Basic este în faţa golului 2, dar ratează şansa avută. Finalul este al gazdelor, care irosesc o ocazie imensă din 5 metri. Rămâne 1-0 şi Sebişul revine în fruntea C4.

Național Sebiș: Fișteag – Rosemblum, Basic, Suciu, Siminic – Stupu, Avramescu (Cârstoiu) – Săulescu, Roman, Iuga – M. Ion (Susan).