Săulescu i-a îngenuncheat pe alb-roşiii: Naţional Sebiş – UTA 3-2

Înainte de a pleca în Italia, şi în ziua în care se vorbea despre plecarea lui Cătălin Hlistei la Pandurii, UTA a disputat un amical la Sebiş. Săulescu a deschis scorul pentru gazde (min. 11), după care, Rus a egalat, la aşezarea lui Jorza (min. 13). Două şanse ale gazdelor au precedat golul 2, marcator acelaşi Săulescu, în minutul 37. După şansa mare a lui Strătilă, în minutul 59 Săulescu realizează hattrick-ul (3-1). UTA nu cedează, iar în minutul 77 Manea a redus din diferenţă, după cornerul bătut de Copil. Până la final gezdele au rămas mai periculoase, Velici şi Iuga ratând alte 2 şanse. Victorie pentru Naţional, care începe să arate din ce în ce mai bine, în timp ce UTA încă se caută.

Sebiș: Cioară (Fişteag) – Ciocan, Stupu (Stupu), Basic, Siminic – Avramescu (Fuchs), Mihuța – Săulescu (Ion), Clej (Susan), Iuga – Velici

UTA: Miron (Mara) – Manea, Iuga (Covaci), Gligor (Filaret), Burlă (Dinculescu) – Strătilă (Costin), Chindriș (Copil), Jorza (Tănase), Andor (Vlad) – Rus (Petre), Curtuiuș (Man)