Prea palizi: FC Hunedoara - CS Ineu 2-1

Ineul a jucat cu teamă prea mare pe un teren dificil, şi din păcate a revenit acasă cu mâna goală.

Mitrea avea să se remarce devreme, şi datorită unei defensive care a tremurat cam mult în prima repriză. Culmea e că pe fondul dominării gazdelor, în minutul 33 Botaș transformă superb o lovitură liberă, 0-1. Lucrurile par că merg bine pentru zărăndani, după ce gazdele rămân în 10 oameni, Simionov fiind eliminat în minutul 36. Final de repriză cu încă un gol al Ineului, anulat însă pentru offside.

Ca în prima parte, şi repriza secundă începe cu o paradă a lui Mitrea. Deşi cu un om mai puţin gazdele forţează, iar în minuutl 64 Tacsi egalează dintr-o lovitură de la 11 metri. Trec alte 2 minute şi acelaşi jucător aduce Hunedoaa în avantaj. Elevii lui Sculici nu reuşesc să se adune, şi tot gazdele sunt mai periculoase, îsă tabela rămâne neschimbată, iar ineuanii cedează un meci în care au fost prea palizi deşi au jucat aproape o oră cu un om în plus.

CS Ineu: Mitrea - Popovici (Talpaş), Zdrențan, Iaroș, Hulbar - Clej - Ciocan, Spătaru, Huțanu, Botaș (Cioboată) - Huțanu, Mașniță.