Interstar Sibiu a devenit campioana de la "Gheorghe Ene" chiar pe parchetul Polivalentei

Interstar Sibiu a devenit campioana de la

Cele mai bune echipe la grupa de vârstă 2008 s-au duelat pe parchetul Sălii Sporturilor Victoria din Arad, în cadrul finalei Turneului Gheorghe Ene. Gazdele de la Atletico nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor, cu cele două puncte, strânse în finală, 2-2 cu Braila şi 0-0 cu Galactic Bucureşti.

Echipa din Capitală a câștigat medaliile de bronz, după 4-2 finala mică împotriva lui Real Junior Vaslui. Interstar Sibiu și Luceafărul Cluj au disputat finala, câştigată de sibieni cu 1-0. Jucătorul turneului a fost desemnat Andrei Gheorghe (Sibiu), în timp ce Iustin Pop (Cluj) a fost desemnat portarul turneului. Distincția de cel mai tehnic jucător a mers la vasluianul Ștefan Amarandei.