Eşec falimentar: FC Bihor - Şoimii Pâncota 1-0

În mod surprinzător Şoimii Pâncota a cedat în deplasarea de la o echipă pe care o bântuie falimentul. Culmea e că într-un moment în care apele păreau a se limpezi în Podgorie.

La Oradea prima repriză a fost echilibrată, ambele echipe trecând pe lângă deschiderea scorului, responsabili cu irosirea ocaziilor fiind Ferik, Trabalka, Remeş respectiv Issa sau Pavel. Orădenii au spart gheaţa în minutul 54, când Mintaş a reluat cu capul după lovitura de colţ executată de Andor. Reacţia Şoimilor a întârziat, dominarea echipei lui Ionuţ Popa fiind una palidă, şi fără a pune vreo problemă defensivei orădene. Ba mai mult pe final Andor scapă singur cu Irimia, însă portarul Pâncotei reţine. Se termină 1-0, unr ezultat ruşinos pentru o echipă a Pâncotei care a excelat până acum, în faţa unui adversar care nu ştie dacă mâine va mai exista.

Pâncota: Irimia – Dan, Dubeștean, Pascariu, Siminic – Pavel (Fuchs), Issa – Pirtea, Danci (Leucuţa), Oprea (Dragalina) – A. Mihai.