Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Câștigătorii PREMIILOR ARQ 2019! Vezi lista celor mai apreciați arădeni

Am ajuns la cea de-a opta ediție a Premiilor Arq. După cele trei săptămâni de vot, cei mai apreciați arădeni din diverse domenii au fost aleși!

Câștigătorii PREMIILOR ARQ 2019! Vezi lista celor mai apreciați arădeni
Comentează 0

Lista cuprinde primele trei locuri de la fiecare categorie. Ocupanții locului I sunt așteptați la Gala Premiilor Arq și vor primi invitații cu cel puțin o săptămână înaintea evenimentului, când va fi anunțată și data, ora și locația în care sunt așteptați.

În cadrul galei vor fi decernate premiile şi vom sărbători împreună 8 ani de activitate în mass-media.

Atenție! Pentru a putea trimite invitațiile, rugăm câștigătorii să ne comunice datele lor de contact (e-mail,telefon) pe adresa redacției redactia@arq.ro.

 

Vezi mai jos lista completă a câștigătorilor:

 

CATEGORIA PRESĂ

 

Cea mai apreciată publicație

1. Special Arad (225 voturi)

2. Jurnalul Arădean (66 voturi)

3. Pecica News (63 voturi)

 

Cel mai apreciat jurnalist

1. Andrei Fuliaș (144 voturi)

2. Daniel Scridon (100 voturi)

3. Sorin Ghilea (40 voturi)

    Pavel Sinka (40 voturi)

 

Cel mai apreciat fotoreporter

1. Iza Pal (199 voturi)

2. Viorel Musca (126 voturi)

3. Vasile Obșitoș (32 voturi)

 

Cel mai apreciat realizator de televiziune

1. Codruța Belean (248 voturi)

2. Nicoleta Pavel (227 voturi)

3. Kristian Varjasi (68 voturi)

 

Cel mai apreciat realizator de radio

1. Beatrice Motiu (202 voturi)

2. Nicoleta Pavel (165 voturi)

3. Cătălin Lăpușcă (64 voturi)

 

Cel mai apreciat post de radio

1. Kiss FM Arad (269 voturi)

2. Radio Zestrea Pecica (193 voturi)

3. Radio Arad 99.1 FM (132 voturi)

 

Categoria ONG

 

Cel mai apreciat voluntar

1. Valentin Caldaras (257 voturi)

2. Bogdan Golovescu (Presedinte Interact Arad Cetate) (152 voturi)

3. Anita-Vivien Toth (91 voturi)

 

Cea mai apreciată organizație

1. Asociația Pentru Mai Multă Umanitate (470 voturi)

2. Integra Arad (141 voturi)

3. Cetatea Voluntarilor (126 voturi)

 

Cel mai apreciat proiect de voluntariat

1. Campania umanitară Ofer Un Zâmbet Celor Bolnavi (168 voturi)

2. Ajută-ne, să-I ajutăm, o campanie a studenților UAV (133 voturi)

3. LSUAV la Eurovision (46 voturi)

 

Cel mai apreciat proiect sportiv

1. RandoROM Arad (134 voturi)

2. Maratonul, semimaratonul și crosul Aradului (124 voturi)

3. Cupa Interact Cetate (75 voturi)

 

Cel mai apreciat proiect social

1. Cutia cu Suflet (217 voturi)

2. Masa calda (79 voturi)

3. Proiectul de preventie a bolilor infectioase - San Life (17 voturi)

 

Categoria PROFESII

 

Cel mai apreciat medic

1. Gheorghe Furău (131 voturi)

2. Iuliana Baicu (85 voturi)

3. Corina Crisan (73 voturi)

 

Cel mai apreciat polițist

1. Claudia Iuga (194 voturi)

2. Ag.Bolojan Adrian Plescuta (121 voturi)

3. Razvan Meszar (47 voturi)

 

Cel mai apreciat avocat

1. Emanuel Popa (203 voturi)

2. Oana Raluca Tutunaru (121 voturi)

3. Roxana Momeu (76 voturi)

 

Cel mai apreciat profesor preuniversitar

1. Talida Pop (277 voturi)

2. Alexandru Ionuț Chiș (109 voturi)

3. Oana Tarsan (88 voturi)

 

Cel mai apreciat profesor universitar

1. Bogdan Cosmin Gomoi (301 voturi)

2. Valentina Balas (62 voturi)

3. Tiberiu Dughi (40 voturi)

 

Cel mai apreciat psiholog

1. Alis Chivu (372 voturi)

2. Elisabeta Hass (301 voturi)

3. Tiberiu Dughi (75 voturi)

 

Cel mai apreciat medic stomatolog

1. Aymen Liouane (198 voturi)

2. Daniel Rapcau (125 voturi)

3. Daniela Bock (27 voturi)

 

Cel mai apreciat notar

1. Norbert Lang (77 voturi)

2. Manuela Nagy (53 voturi)

3. Rodica Borza (42 voturi)

 

Cel mai apreciat inginer

1. Ciprian Vlad Sarb (197 voturi)

2. Darius Dumitru Dragalina (96 voturi)

3. Vinicius Precupas (25 voturi)

 

Cel mai apreciat IT-ist

1. Dani Radulescu (52 voturi)

2. Florin Toma (25 voturi)

3. Adrian Gorgan (24 voturi)

 

Cel mai apreciat economist/contabil

1.  Lucian Cernusca (150 voturi)

2. Alina Tisca (102 voturi)

3. Bogdan Cosmin Gomoi (93 voturi)

 

Categoria MESERII

 

Cel mai apreciat hair-stylist

1. Maria Georgescu (403 voturi)

2. Adriana Nini (257 voturi)

3. Lumidee Bondea (90 voturi)

 

Cel mai apreciat make-up artist

1. Larisa Georgiana Chimiec (949 voturi)

2. Lorena Crisan (Maria Lorena) (718 voturi)

3.  Diana Redei (411 voturi)

 

Cea mai apreciată manichiuristă

1. Dana Tonța (386 voturi)

2. Sorina Neagu (336 voturi)

3. lacrimioara Boran (29 voturi)

 

Cel mai apreciat fotograf profesionist

Cristian Manta (251 voturi)

 

Cel mai apreciat fotograf

1. Andrei Bunaciu (275 voturi)

2. Blanche&Bogdan Photography (220 voturi)

3. Marian Vally (69 voturi)

 

Cel mai apreciat taximetrist

1. Claudiu Ioan - Demeter (72 voturi)

2. Lucia Ardelean (48 voturi)

3. Adrian Rapan (31 voturi)

 

Cel mai apreciat bucătar (chef) profesionist

Jekel Jozsef Frederik (219 voturi)

 

Cel mai apreciat bucătar (chef)

1. Beatrice Eliss Al-badi (253 voturi)

2. Nelu Vladimir (17 voturi)

3. Crinuta Oltean (16 voturi)

 

Categoria ÎNVĂȚĂMÂNT

 

Cel mai apreciat liceu

1. Liceul Teoretic Mihai Veliciu Chisineu Cris (459 voturi)

2. Colegiul National Preparandia-Dimitrie Tichindeal (338 voturi)

3. Colegiul National Elena Ghiba Birta (146 voturi)

 

Cea mai apreciată școală generală

1. Scoala Gimnaziala Aron Cotrus Arad (639 voturi)

2. Scoala Gimnaziala Aurel Vlaicu Arad (556 voturi)

3. Scoala Generala Nr.5 din Arad (Liceul National de Informatica Arad) (129 voturi)

 

Cea mai apreciată grădiniță

1. Grădinița P.P. Furnicuța Arad (554 voturi)

2. Grădinișa PP 14 - Teba (364 voturi)

3. Grădinița Prieteniei Arad (121 voturi)

 

Cel mai apreciat proiect realizat de elevi/studenți

1. Delta Force - Robotics Company - Arad (349 voturi)

2. Cutia cu suflet (270 voturi)

3. Ajută-ne, să-i ajutăm! (46 voturi)

 

Categoria SPORT

 

Cel mai apreciat sportiv (U18)

1. Izabella Palfi (357 voturi)

2. Raul Gaman (298 voturi)

3. Carolina Szabo (185 voturi)

 

Cel mai apreciat sportiv

1. Mocritchi Cristian - Baschet (284 voturi)

2. Raul Gaman (204 voturi)

3. Daria Paliciuc (203 voturi)

 

Cel mai apreciat antrenor

1. Marcel Cimpian (331 voturi)

2. George Beldiman (243 voturi)

3. Ionut Popa (78 voturi)

 

Cel mai apreciat eveniment sportiv

1. RandoROM Arad (162 voturi)

2. Maratonul, semimaratonul și crosul Aradului (145 voturi)

3. Raliul Aradului (91 voturi)

 

Categoria CULTURĂ

 

Cel mai apreciat om de cultură

1. Florin Didilescu (99 voturi)

2. Nicolae M. Tang (73 voturi)

3. Eugenia Pete (67 voturi)

 

Cel mai apreciat scriitor (poet)

1. Daniel Ioan Tole (270 voturi)

2. Natalia Micalona (234 voturi)

3. Mihaela Livia Popa (37 voturi)

 

Cel mai apreciat scriitor (prozator)

1. Ioan Alexandru Ardelean (103 voturi)

2. Bace Toghiere (60 voturi)

3. Mihaela Livia Popa (48 voturi)

 

Cel mai popular artist plastic

Lucian Tidorescu (46 voturi)

 

Cel mai apreciat artist plastic

1. Simona Suciu (78 voturi)

2. Laurian Popa (37 voturi)

3. Pavel Jurik (33 voturi)

 

Cel mai apreciat actor

1. Oltea Blaga (366 voturi)

2. Zoltan Lovas (213 voturi)

3. Angela Petrean Varjasi (26 voturi)

 

Cel mai apreciat eveniment cultural

1. Festivalul de Teatru Clasic Arad (196 voturi)

2. Folk pe Paine Pecica (77 voturi)

3. Festivalul international Ghiocelul de Argint (51 voturi)

 

Categoria POLITICĂ

 

Cel mai apreciat parlamentar

1. Florin Tripa (323 voturi)

2. Adrian Wiener (257 voturi)

3. Pistru Eusebiu (202 voturi)

 

 Cel mai apreciat om politic

1. Dima Ucu (228 voturi)

2. Gheorghe Falca (213 voturi)

3. Florin Tripa (180 voturi)

 

Cel mai apreciat primar de oraș

1. Radu Demetrescu (301 voturi)

2. Calin Ilie Abrudan (288 voturi)

3. Gheorghe Falca (144 voturi)

 

Cel mai apreciat primar de comună

1. Irina Onescu (278 voturi)

2. Mircea Braiţi (Buteni) (135 voturi)

3. Cornel Popa (83 voturi)

 

Cel mai apreciat consilier local

1. Roxana Adriana Tabuia (243 voturi)

2. Marius Sfaraila (191 voturi)

3. Ionel Bulbuc (44 voturi)

 

Cel mai apreciat consilier județean

1. Iustin Cionca (237 voturi)

2. Cristian Ispravnic (43 voturi)

3. Corina Crisan (41 voturi)

 

Categoria DIVERTISMENT

 

Cel mai apreciat fotomodel

1. Alberta Crasan (365 voturi)

2. Bianca Tirsin (272 voturi)

3. Daria Roxin (58 voturi)

 

Cel mai apreciat creator de modă (DESIGNER)

1. Oana Seran (382 voturi)

2. Eli Laslean (100 voturi)

3. Vali Cioban (98 voturi)

 

Cel mai apreciat dansator

1. Cimpian Patrick (119 voturi)

2. Patrick Morari (82 voturi)

3. Stefan Mara (54 voturi)

 

Cea mai apreciată trupă de dans

1. X Style (214 voturi)

2. New Generation Studio (72 voturi)

3. X Style Kids (47 voturi)

 

Cel mai apreciat interpret de muzică ușoară

1. Geanina Giblak (274 voturi)

2. Claudia Iuga (139 voturi)

3. Mirela Borodi (130 voturi)

 

Cel mai apreciat interpret de muzică populară

1. Tinu Veresezan (321 voturi)

2. Dani Banateanu (188 voturi)

3. Lucian Drăgan Jr, (160 voturi)

 

Cel mai apreciat ansamblu folcloric

1. Ansamblul Folcloric Florile Muresului Vladimirescu (656 voturi)

2. Ansamblul Aradeana (536 voturi)

3. Ansamblul Folcloric Junii Cetateni Dezna (126 voturi)

 

Cea mai apreciată trupă muzicală

1. Vest Music (357 voturi)

2. Sebastian Iuga si formatia (94 voturi)

3. Q Band (50 voturi)

 

Cel mai apreciat DJ

1. Zoli Bohak (384 voturi)

2. Dj Lucky (142 voturi)

3. Mircea Bradean (68 voturi)

 

Cel mai apreciat club

1. Molly Malone's (204 voturi)

2. Club Wings (93 voturi)

3. Club Flex (82 voturi)

 

Cea mai apreciată cafenea

1. Wishes caffe&pub (438 voturi)

2. Tucano Coffee (377 voturi)

3. Art Caffe (61 voturi)

    Old Lady 's Pub (61 voturi)

 

Cel mai apreciat restaurant

1. Hanul Moara cu Noroc (293 voturi)

2. Curtea Veche (119 voturi)

3. Ratio Beach (46 voturi)

 

Cea mai apreciată sală de evenimente

1. Royal Calugareni (228 voturi)

2. Sala de evenimente Domeniul Lupas (83 voturi)

3. Sala de evenimente Helen (78 voturi)

 

Cel mai apreciat blogger

1. Savori Urbane (Oana Igretiu - Rajos Diana Nicolin) (1292 voturi)

2. Anette Patean (anettevibes.ro) (112 voturi)

3. Corina Tamas (corinatamas.ro) (22 voturi)

 

Cel mai apreciat festival

1. Ghioroc Summer Fest (147 voturi)

2. Festivalul de Teatru Clasic Arad (37 voturi)

3. Folk pe paine – Pecica (24 voturi)

 

Cel mai apreciat instructor de fitness

1. Gabriel Orga Şandor (388 voturi)

2. Cristian Sola (291 voturi)

3. Edina & Cristi Lucuta (99 voturi)

 

Cel mai apreciat coregraf

1. Teodor Nicolae Ban (388 voturi)

2. Sola Cristian & Sola Ioana (261 voturi)

3. Dorian si Maura Cosma (104 voturi)

 

Cel mai apreciat festival de muzică

1. Arad Open Air Festival (188 voturi)

2. Noaptea Dj-lor (60 voturi)

3. Festivalul Berii (31 voturi)

 


Inchide