UTA şi Pecica, la egalitate, în triunghiularul cu Ineu

UTA, Progresul Pecica şi CS Ineu şi-au dat întâlnire azi, la Sânnicolau Mic, pentru un triunghiular interesant.

UTA - CS Ineu  2-0

38 de minute s-a jucat deschis la ambele părţi, UTA fiind mai periculoasă. Gheaţa a spart-o Man, care a finalizat o fază la care au mai lucrat Strătilă şi Rus. După alte 5 minute, fază identcă, cu Strătilă servant şi Man din nou la finalizare.

UTA: Anca Trip – Polgar, Botiș, Lazăr, Gligor – Strătilă, Chindriș, Jorza, Vlad – Man, Rus.

CS Ineu: Mitrea – Zdrențan, Sințulescu, Bier, Hulbăr – Clej – Ciocan, Spătaru, Huțanu, Botaș – Mașniță.

...........................................

UTA - Progresul Pecica  1-1

La 12 minute de la start Petre a centrat de pe dreapta iar Curtuiuş deschidea scorul, 1-0 pentru UTA. Deşi utiştii au avut controlul jocului şi au ratata încă alte 2-3 ocazii mari de desprindere, cei care au înscris au fost cei din Pecica. În ultimul minut o minge lungă în adâncime trimisă de Gherghel a ajuns la Burian, care a înțepat balonul pe sub Miron din 12 metri.

UTA: Mara – Moza, Manea, Filaret, Burlă – Costin, Tănase, Copil, Hlistei – Petre, Curtuiuș.

Pecica: Rus – Vasilca, Er. Wild, Ew. Wild, V. Fritea – Topai, Arsene, R. Fritea, Gherghel – Burian, Peii.

..........................................

CS Ineu - Progresul Pecica   0-2

Poate surprinzător Progresul a reuşit o victorie simplă, cu care a încheiat triunghularul la egalitate perfectă cu UTA. Primul gol a fost marcat de Sinţulscu în proprie poartă, după centrarea lui Gherghel. Din minutul 48 s-a făcut 0-2, după reuşita lui Fritea. Ineul a contat pe o ocazie importantă a lui Clej.

CS Ineu: Mitrea – Popovici, Sințulescu, Bier, Hulbăr – Clej – Zdrențan, Spătaru, Huțanu, Botaș – Mașniță.

Pecica: Rus – Topai, Er. Wild, Ew. Wild, V. Fritea – Boldizsar, Arsene, Ponta, Gherghel – Burian, Peii.