Supercupa în vitrina campioanei: Progresul Pecica - Şoimii Lipova 3-1

Primul trofeu judeţean al sezonului s-a decernat la Șiria. Campioana en-titre a județului Arad, Progresul Pecica a depăşit toate problemele şi s-a impus în faţa celor de la Şoimii Lipova, deţinătoarea Cupei României - faza judeţeană. Scorul l-a deschis după numai 4 minute, Moldovan. Pecicanii au făcut 2-0 după o oră de joc prin Șiclovan a înscris cu capul. În minutul 81 Peii a marcat din interiorul careului cu un șut plasat. În minutul 88, Lipova a reușit golul de onoare, prin Lucian Radu

Pecica: Rus – Moldovan, Șiclovan, Istin, Ponta – Gherghel (72 Fabian), Arsene, Fritea, Covaci – Peii, Băd.
Lipova: Trifoi – Dolga (87 Țițca). L. Calancea, Pașcu, Moise – Iercan (83 Ghiță), Bercu (68 Radu), Cati, Gornic (67 Avram) – S. Popa, R. Popa.