Start perfect: Chindia Târgovişte - UTA 0-1

UTA a început cu bine în mandatul noului antrenor, Adrian Mihalcea. 3 puncte mari pe terenul unui adversar puternic, care poate aspira la Liga I. Arădenii au dominat ostilităţile în prima repriză, Roman, Stahl sau Strătilă având şansa deschiderii scorului. Imadiat după puză Mihalcea schimbă ofensiv, şi  trimite în terne pe Curtuiuş. Gazdele au avut câteva şarje, rezolvate însă de Grahovac. De partea cealaltă nou-intratul Curtuiuş, dar şi Strătilă nu au găsit soluţiile ideale în2 2 şanse importante. Curtiuş rămâne pericoul numărul 1 pentru poarta gazdelor. Iar eforturile sale sunt răsplătite cu 2 minute înainte de final: Adili a recuperat pe dreapta și a pasat la Stahl la centrul terenului, aceasta a pătruns spre careu, i-a retrimis pe dreapta lui Adili, care a centrat în careu și Curtuiuș a reluat cu capul în dreapta lui Popescu, 0-1. Un rezultat maeritat, după un joc nn care UTA a intrepretat perfect partitura impusă de Mihalce.

UTA: Grahovac – Adili, Scutaru, Ciucă, Burlă – Asani (Curtuiuş) – Strătilă (Izet), Jorza (Tănase), Cârstocea, Stahl – Roman.