Spectacol în Valea Domanului: Metalul Reşiţa - Şoimii Pâncota 0-4

La primul meci oficial din 2016 Şoimii Pâncota a făcut spectacol. E adevărat că pe terenul unei echipe cu minus puncte în clasament, dar victoria rămâne victorie, indiferent de circumstanţe.

Dragalina în 2 rânduri a trecut pe lângă primul gol, care a venit în minutul 17, când Ion a transformat în gol pasa lui Pavel. Crişan a făcut 0-2, în minutul 44, după pasa lui Dubeştean. În minutul 62 combinaţia Dragalina - Leucuţa îl pune în situaţie de gol pe Ion, care nu ratează, 0-3. Ultimul cuvânt îl are nou-intratul Mihai, care în minutul 84 stabileşte scorul final, 0-4. Victorie fără probleme a Pâncotei, cu un scor ce putea fi mult mai mare.

Șoimii Pîncota: Cioară – Dan, Crișan, Dubeștean, Siminic – Fuchs, Pavel (Suciu) – Leucuța (Vasi), Dragalina, Pirtea – M. Ion (Mihai).