Şi-au anulat debutul: Şoimii Pâncota - FC Baia Mare 1-4

Pâncotanii veneau după un prim succes în istorie în deplasare în liga secundă, însă antrenorul Ionuţ Popa avertiza că FC Baia Mare este un adversar de luat în seamă. Oaspeţii au avut iniţiativa în start de joc, iar în minutul 10 Arnăutu deschidea scorul după o bîlbâială în apărarea gazdelor. Fuchs are egalarea în gheată, dar ocazia sa rămâne fără rezultat. Pâncota a continuat să preseze, degaba însă, la pauză băimărenii fiind în avantaj. După odihnă băimărenii par mai calmi şi mai conştienţi pe ceea ce au de făcut. Pâncota caută egalarea, dar fără orizont. Mai mult, în minutul 68 Arnăutu face 2-0, după o greşeală a lui Pavel. Cu 10 minute înainte de final, Danci centrează şi Pirtea reduce din diferenţă, păstrând speranţe pentru un rezultat pozitiv. Bucuria durează doar un minut, pentru că Păcurar face 1-3. Totul se încheie o dată cu minutul 85, când după un contratac şcoală oaspeţii mai punctează o dată prin Munteanu. Un final trist pentru Pâncota care anulează succesul din debut stagional de la Târlungeni.

Șoimii Pâncota: Sălăjan – Siminic, Rusu, Pascariu, Doda – Pavel (Danci), Issa – Pirtea, Fuchs (Cuedan), Oprea (Mihai) – Leucuța.