Remiză la Gyula, după care Moneasa se "îmbracă" în alb şi roşu pentru 10 zile

Remiză la Gyula, după care Moneasa se

La Gyula, UTA a dat piept cu echipa din Szeged, tot o divizionară secundă, în primul amical al iernii. Gazdele au deschis scorul, după o serie de ratări mari ale arădenilor, după care Curtuiuş cu o dublă a schimbat tabela, Scorul final, 2-2, a fost stabilit la trei minute de la reluare. UTA a jucat în formula: Bodea – Polgar, R. Iuga, Lazar, Dinculescu – Stahl, Tanase, Isac, Hlistei – Buia, Curtuiuş (repriza I); Barna – Federico, Manea, Dobrean, Ghergu – Prună, Jorza, Petra, A. Iuga – Toma – D. Popa.

Imediat după meci formaţia arădeană a plecat la Moneasa în cantonament. Din lotul deplasat fac parte: