Nimic nou: UTA - ASA Tg. Mureş 1-2

Şi ASA Târgu Mureş a reuşit să profite de degringolada din sânul echipei UTA, luând toate punctele din jocul de azi de la Şiria. Debut cu ghinion în tricoul alb-roşu pentru lituanianul Svedkauskas în poartă şi canadianul Boakai, într-un joc în care în prima parte Păcurar, Cârstocea sau Curtuiuş au ratat şanse bune de a înscrie. Însă oaspeţii au fost mai pragmatici iar în minutul 38 Candrea a deschis scorul. În partea secundă Cârstocea şi-a mai încercat o dată şansa, pentru ca fosta prim-divizionară să mai lovească o dată în minutul 72 prin Băjan. Reuşita arădenilor a venit în prelungiri, minutul 94, la ultima fază a meciului, atunci când Cârstocea a trimis mingea în vinclu, din lovitură liberă de la 20 de metri. S-a terminat 1-2 şi UTA e la un punct peste linia retrogradării.

UTA: Svedkauskas – Adili, Manea, Scutaru, Burlă – Tănase (75 Jorza), Cârstocea – Prună (56 Stahl), Păcurar (69 Boakai), Hlistei – Curtuiuş