Liderul adânceşte criza alb-roşie: UTA - Juventus Bucureşti 0-1

Pentru UTA disputa cu liderul Juventus Bucureşti era vitală, alb-roşii dorind să rămână în plasa echipelor ce au început bine acest sezon. Un meci cu o primă repriză extrem de slabă, fără faze importante de poartă, şi cu un ritm scăzut, fiecare echipă aşteptând greşeala decisivă a adversarului. Imediat după perioada de odihnă oaspeţii au o mare ocazie, însă Miron a fost la post. Bucureştenii par mult mai decişi, şi deţin controlul disputei. UTA construieşte, fără a periclita poarta adversă. Şi, cu 20 de minute înainte de final, inevitabilul se produce: centrare de pe dreapta a lui Cazan, David vrea să respingă din fața lui Călințaru de la șase metri dar trimite în propria poartă, 0-1. Arădenii îşi aduc aminte de atac, iar rând pe rând Burlă, Curtuiuş sau Costin dau emoţii oaspeţilor. Se dau 7 (!!!) minute de prelungiri însă nimic notabil nu se întâmplă pe tabelă, ci doar eliminarea bucureşteanului Dima, însă victoria este a celor de la Juventus, după un meci, totuşi, modest de ambele părţi.

UTA: Miron – David, Manea, Gligor, Burlă – Jorza (Costin), Chindriș – Strătilă, Covaci (Vlad), Andor (Copil) – Curtuiuș.