La galop prin Cupă: UTA - Metalul Reşiţa 9-0

Scăpaţi de FRF, şi miraculos cu calificarea în turul V al Cupei României în buzunar, cei de la UTA au făcut spectacol în faţa unui adversar ce a venit la Arad cu juniorii. Metalul Reşiţa s-a făcut de râs pe Motorul, încasând nu mai puţin de 9 goluri! Petre a deschis scorul după 2 minute de la start, după care lui Filaret i se refuză reuşita în minutul 7. 2-0 face Burlă în minutul 12. Minutul 25 - Lazăr marchează golul 3. Manea îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 40, 4-0.

La 7 minute de la reluare e 5-0, gol marcat de Costin. Petre face dubla, în minutul 56, 6-0. Hatt-rick al talentatului atacant arădean în minutul 73. Minutul 84 aduce golul 8, marcator Man. Tabela este închisă de Lazăr, cu reuşita din minutul 86. UTA e în turul VI, după un galop de sănătate, într-un joc ce poate fi considerat, cel mult, antrenament.

UTA: Miron – Lazăr, Manea (Tănase), Filaret, Burlă (Copil) – Costin, Dobrean, Sorian (Stahl), Vlad – Man, Petre.