Greu de tot: Naţional Sebiş - Millenium Giarmata 1-0

După ce au cedat poziţia de lideri, bancarii Sebişului s-au chinuit să bată pe Millenium Giarmata, în meciul de azi, de pe terne propriu.

În prima jumătate de oră oaspeţii au părut că se simt bine la Sebiş, având iniţiativa. A fost nevoie de o singură breşă în apărarea timişenilor, şi, în minutul 34, Chercheș a centrat dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri lateral dreapta, iar Velici a înscris din 5 metri la colțul scurt. Susan a avut şansa lui 2-0 la pauză, dar a ratat din poziţie favorabilă. Acelaşi Susan e în prim-plan în start de mitan secund, tot fără succes. Finalul e pe contre. Oaspeţii au 2 şanse de egalare, Sebişul răspunzând prin omul de serviciu cu ratările azi, Susan. Naţionalul îşi trece în cont un succes greu, după o prestaţie mai puţin reuşită.

Sebiș: Păduraru - Dăruială, Stupu, Neacșu, Cherecheș - Lazea, Avramescu - Călin (Stegaru), Unguru (Toader), Susan - Velici.