Greu, dar necesar: Şoimii Pâncota - Metalul Reşiţa 1-0

Pentru şoimi meciul cu Reşiţa era capital. Şi elevii lui Musznay au arătat din debut că au înţeles asta.

Pirtea Dragalina şi DUbeştean au trecut rând pe rând pe lângă deschiderea scorului. În minutul 32 tabela se modifică: centrare a lui Leucuța de pe stânga, Alin Mihai se înalță și de la 13 metri trimite cu capul perfect la colțul lung și deschide scorul, 1-0. La pauză şi rezultatele indirecte erau favorabile Pâncotei, care era pe 2 în clasamentul play-outului.

Oaspeţii au apăsat mai tare în debutul părţii secunde Irimia fiind la post în 2 rânduri. Pâncota echilibrează jocul, iar Pirtea îşi încearcă şansa, dar şutul său trece peste. Irimia rămâne un stâlp al defensivei gzdelor, recuperând tot ceea ce trece de fundaşii săi. În replică Dan şi Dragalina trec de puţin pe lâmgă gol pe final de joc. Se termină cu victoria Pâncotei, una importantă, însă şoimii sunt tot pe o poziţie de baraj.

Șoimii Pâncota: Irimia - Dan, Suciu, Dubeștean, Siminic - Pirtea (Vasi), Gâlcă, Issa, Leucuța - Dragalina - A. Mihai (Ion)