Final de stagiune în C4. Sebiş a trecut de Pandurii pe teren, iar Ineul de Filiaşi la "masa verde"

Final liniştit de sezon pentru reprezentantele Aradului în C4.

Ineul nu a mai jucat cu Filiaşul, oaspeţii refuzând deplasarea. În schimb Sebişul încheie o nouă ediţie de campionat în care promovarea, deşi sperată, a fost departe. Ieri, elevii lui Călin Cojocaru au învins Pandurii II Tg. Jiu cu 2-1, printr-o dublă semnată de mijlocaşul Zoran Radu, în repriza secundă. Pe final de joc oltenii au redus din handicap după reuşita lui Pârvulescu. Cojocaru a utilizat formula: Tomșa – Bogdanovici, Stupu, Zurbagiu (65 Rus), Cherecheș – Avramescu, Sas (80 Pricop) – Z. Radu, Keita (82 Pricop), Susan – Velici. „Azi, spre deosebire, poate, de alte meciuri am jucat fotbal, am avut atitudine și am câștigat meritat acest meci. Vă promit că veți vedea o echipă mult mai puternică din vară încolo”, a spus Călin Cojocaru, team-managerul „alb-albaștrilor”.

Aşadar capăt de drum pentru Sebiş şi Ineu în actuala stagune a C4. Naţionalul a ocupat locul 4, cu 48 de puncte, cu 13 mai puţine decât echipa ce a promovat în eşalonul doi, ASU Poli Timişoara. Ineul a ocupat în final de campionat locul 11, cu 34 de puncte.