Fetele de la Piroș Security au spus ” pas” Cupei

Piros Security- Juniorul Satu Mare 2-6
Ratări incredibile  cumulate cu lipsă de concentrare în apărare

Gigi Cameniță , antrenorul echipei de fotbal feminin Piroș Security,nu-și poate închipui cum au putut să rateze în poziții de singure cu portarul, Lupei, Lihet , Balaș sau Olariu , ocazii după ocazii, mai ales în prima repriză.
Echipa Juniorul Satu Mare, echipă de ligă I a fost mai pragmatică și a condus la pauză cu 3-0.
Echipa oaspete evoluează  cam în aceeași formulă de pe vremea când și UTA avea reprezentantă în fotbalul feminin românesc. Se cunosc între ele, se găsesc mai bine în teren, așa că nu prea am reușit să le surprindem.Totuși dacă nu ratam atât de mult, scorul arăta altfel”, a declarat Gheorghe  Cameniță, antrenorul arădencelor.
Cele două goluri ale gazdelor au fost înscrise de Lupei, cel de-al doilea cu ajutorul unei adversare.
În primul tur al Cupei României, Piroș Security a trecut cu 7-1 de o altă formație de liga întâi, Lugas Oradea.