C4: Chin şi neputinţă: Gloria Cermei - Cetate Deva 2-4

Gloria Cermei a încheiat în genunchi un week-end negru pentru reprezentantele Aradului în C4. După eşecurile celor de la Sebiş şi UTA II pe terenuri străine, trupa lui Mircea Aslău a pierdut şi ea, dar în propriul fieff. Deşi Cermeiul a început mai bine, oaspeţii au deschis scorul în minutul 27 prin Cristian. După 10 minute, în urma unui corner Nistor egalează cu o lovitură precisă de cap. Cotoc respectiv N'Doye au primele şanse ale reprizei secunde, după care, în minutul 59, devenii revin în avantaj, gol marcat de experimentantul N'Doye, 1-2, după o greşeală a lui Cotoc. În minutul 74 oaspeţii se desprind, prin reuşita aceluiaşi N'Doye, 1-3. Cu 4 minute înainte de final Flavius Brînduşe readuce speranţa în tabăra gazdelor, 2-3. O simplă iluzie, pentru că, după bara lui Sahru, în minutul 90 Chitaru pune capăt unui joc câştigat meritat de oaspeţi, 2-4.

Gloria Cermei: Rusu – Petrache, Calvin, Gurban, Aldan – Coșa, Cotoc (Vereş), Nistor, Popa – Sălăjan (F. Brînduşe), Bulza.