AMICAL: Luceafărul Oradea - UTA 2-0

Luceafărul Oradea pare a fi o nucă greu de spart. Bihorenii au dispus iniţial de Pâncota, şi a cum a venit rândul UTA-ei să rateze disputa cu ei. Deşi a avut un plus în prima repriză, alb-roşii ratând câteva bune şanse de a marca prin Hlistei şi Szekely, dar şi Chidriş eliminat, prima repriza s-a încheiat nedecis. La 4 minute de la reluare gazdele deschid scorul prin Lukacs din penalty. Rus şi Burlă au trecut pe lângă egalare, care nu a mai venit până la final. A venit însă reuşita lui Balla, din minutul 71, care a stabilit scorul final, 2-0.

UTA: Anca-Trip – Polgar, Manea, Filaret, Burlă – Sorian, Chindriş, Jorza, Hlistei – Szekely, Curtuiuş. Au mai jucat: Ghiunghiuş, Lazăr, Vlad, Tănase, Dobrean, Costin, Petre, Rus, Man.