Alb-roşii, superiori alb-negrilor: UTA – Şoimii Pâncota 4-1

UTA a câştigat al 2-lea meci amical al iernii cu Pâncota.

Dacă prima dispută dintre cele 2 reprezentante ale Aradului în eşalonul secund s-a încheiat la egalitate, 0-0, azi pe Şega alb-roşii s-au impus cu 4-1. Hlistei a deschis scorul după 8 minute. Au urmat ocazii de ambele părţi, Curtuiuş şi Botiş respectiv Leucuţa au trecut milimetric pe lângă gol. În minutul 38 Dragalina a egalat pentru Şoimii. Bucuria Pâncotei a durat doar 4 minute, UTA trecând din nou în avantaj, Strătilă marcând dintr-un penalty scos de Hlistei. Din minutul 70 Murakami avea să facă 3-1, golul 4 fiind înscris de un alt tânăr jucător al alb-roşilor, Petre în minutul 88.

UTA a început cu: Miron – Polgar, Botiș, Manea, Gligor – Stratilă, Chindriș, Jorza, Hlistei – Man, Curtuiuș. După pauză Roland Nagy a schimbat formula: Anca-Trip – Moza (Pîslaru), Tănase (Miulescu), Lazăr, Burlă – Costin, Mbambi, Roman, Murakami – Rus, Petre.

Pâncota a răspuns cu: Cioară (Paşcalău) – Dan, Pascariu, Dubeștean, Siminic – Leucuța (Gâlcă), Pavel (Issa), Fuchs (Suciu), Pirtea (Mihai) – Dragalina, M. Ion (Farcaş)